GEROSIOS PATIRTIES SKLAIDA KOLEGĖ-KOLEGEI: UGDOMOJI VEIKLA „MIŠKO DOVANOS“

Siekiant kūrybiškai paįvairinti ugdymo(si) turinį ir įtraukti ugdytinius į veiklas, svarbu analizuoti savo profesinę-darbinę patirtį, būti atviriems ugdymosi kaitai bei naujovėms.

  Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Vilma ir Jurgita dalijosi gerąja darbo patirtimi, supažindinant ugdytinius su miško gėrybėmis. Ruošiantis veiklai, pedagogės  viena kitai  pristatė savo pagamintas ugdymo priemones, aptarė ugdymo(si) metodus, skatinančius vaikų aktyvumą, iniciatyvumą, kūrybiškumą.

  ,,Lašelių‘‘ grupės ugdytiniai stebėjo, kaip  ,,Kiškučių‘‘ diena  prasideda ,,Linksmu pasisveikinimu‘‘, kuris susideda iš tam tikrų ritualų – susikaupimo, nusiraminimo, dainelės.

  Sugužėję į pačių pastatytą „autobusiuką“, ugdytiniai klausėsi pasakojimo apie sakais kvepiantį mišką, jo svarbą ir naudą žmogui. Istoriją  pagyvino miško paveikslas, spontaniškai, veiklos metu,  kuriamas iš natūralių medžiagų: rudeninių lapų, įvairių medžių šakelių, kankorėžių, sėklų, akmenėlių.

  Siekdamos sugrąžinti vaiką į „natūralų“ pasaulį, pedagogės lavina vaikų vaizduotės galias, pasakodamos ,,Miško‘‘ istorijas, jas laisvai  interpretuodamos, pateikdamos tikroviškų pavyzdžių.

  Čežančių lapų šlamesy ugdytiniai ieškojo rudeninių miško gėrybių, dovanų: grybų, kankorėžių, gilių, eglės ar pušies šakelių. Daugiausiai džiugių emocijų ugdytiniams suteikė gyva varlytė, ,,atšokavusi‘‘ pas mažuosius draugus.Vaikai mokėsi pojūčiais patirti realų ,,Miško‘‘ pasaulį, sužinojo apie gamtos dėsnius.

  Stiprindami savo fizines galias visi  dalyvavo judrioje veikloje – šokinėjo paskui pūstažandę varlytę, sportavo lauko aikštelėje.

Įvairiapusė darželio aplinka, tai linksmos, lavėjančios ir laimingos vaikystės šalis.

  Kolegų geroji patirtis, neįkainojama, todėl norisi ją skleisti kuo plačiau, pristatant veiklos pasiekimus ir atskleisti unikalias ugdymo proceso galimybes, kurių įkvėpimo šaltinis dažniausiai būna pedagogo meilė savo darbui ir kūrybiškumas.


KONTAKTAI
Rasos g. 21, 68187 Marijampolė
Tel. (8 343) 72445
El. p. l.darzelis.rasa@gmail.com

Žemėlapis
SKELBIMAI
Paskaita mokinių tėvams

------------------------

Socialinė reklama. Vaikų globa.

------------------------


Marijampolė - Lietuvos kultūros sostinė 2018
​​

------------------------

Priešmokyklinukų atostogos
2018-2019 m.m.


------------------------

Tapymas ant vandens. Emocinio intelekto lavinimo programa visai šeimai

------------------------------------------------Prevencinė socialinio ir emocinio ugdymo LIONS QUEST programa 'Laikas kartu' vykdoma priešmokyklinio ugdymo grupėse 'Linelis' ir 'Bitutės'

------------------------Kviečia prisidėti prie visuomenės gerovės​
​​Išsamiau: http://veikliumamuklubas.weebly.com/

KUO PATRAUKLI MŪSŲ ĮSTAIGA UGDYMO(SI) PASIEKIMAI

Sveikiname


------------------------

Priešmokyklinio ugdymo grupės „Bitutės“ komandą: Roką Labanauską, Ievą Guzavičiūtę, Kornelijų Pocių, Arną Stachnevičių, Gustą Šriupšą, priešmokyklinio ugdymo pedagogę Birutę Dičiūnienę ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistę Simoną Riaubienę Lietuvos mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“ užėmus III-ąją vietą.

------------------------

Priešmokyklinio ugdymo grupės „Bitutės“ komandą: Roką Labanauską, Ievą Guzavičiūtę, Gustą Šriupšą, Atą Narkevičių, Arminą Litviną, Ugnę Narkevičiūtę, priešmokyklinio ugdymo pedagogę Birutę Dičiūnienę užėmus III-ąją vietą „Tag-regbis 2017„.

------------------------

Priešmokyklinio ugdymo grupės „Bitutės“ Beną Kričeną ir priešmokyklinio ugdymo pedagogę Birutę Dičiūnienę užėmus II-ąją vietą Marijampolės savivaldybės priešmokyklinio ugdymo ir pradinių klasių mokinių fotonuotraukų parodoje-konkurse „Augu sportuodamas„.

------------------------

Dėkojame
Rūtai Baranovai VŠĮ „Sveikatai palankus“ konkurse laimėjusiai mūsų įstaigos ugdytiniams - 60 Ramintos Bogušienės knygelių „Brokoliukas“
------------------------

Dalyvavusiems akcijoje „Maistas – beglobiams gyvūnams“

------------------------

„Net visai mažas geras poelgis yra kaip į vandenį įmestas akmenukas- jis sukelia ratilus ir gerumo ima rastis daugiau“.
(Scott Adams)

------------------------

Padėka UAB ''Autobilas''

------------------------

Vaikų lopšelio-darželio ''Rasa'' kolektyvui

------------------------

Eglei Bujauskienei ir lopšelio-darželio ''Rasa'' tėvų komitetui bei visiems prisidėjusiems prie ''Vaikystės sodelio'' įkūrimo

------------------------

„Boružiukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupių auklėtojoms ir administracijai

------------------------Darbuotojams ir tėveliams, dalyvavusiems neatlygintinos
Kraujo donorystės akcijoje


------------------------

Naudingos nuorodos
http://www.smm.lt
http://www.marijampole.lt
http://www.upc.smm.lt
http://www.ikimokyklinis.lt
http://www.ziburelis.lt
http://www.pvc.lt
http://www.gelbvaik.lt
http://www.sppc.lt
http://www.bernardinai.lt
http://www.marijampolesvsb.lt
2% IR KITA PARAMA
Plačiau
Projektai

Pedagogės Jurgita Arlauskaitė ir Jurgita Dockevičienė bei „Kiškučių“ grupės ugdytiniai nuo 2017m. gegužės mėn. dalyvauja tarptautiniuose eTwinning projektuose.
Dalyvavimo projekte sertifikatas.
Dalyvavimo projekte sertifikatas.
Dalyvavimo projekte sertifikatas.
Dalyvavimo projekte sertifikatas.
2018 m. dalyvavimo projekte sertifikatas Dalyvavimo projekte sertifikatas.

------------------------Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Birutė Dičiūnienė ir grupės „Bitutės“ ugdytiniai projekto „Sveikatiada“ ambasadoriai mūsų lopšelyje-darželyje

------------------------Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projektas „LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS“ 2018 m. kovo 6 d. startuoja mūsų įstaigoje. Tikslas – skatinti vaikų fizinį aktyvumą ir pozityvų požiūrį į kūno kultūrą ir sportą, supažindinti su garbingo varžymosi idėjomis, bendravimo ir bendradarbiavimo galimybėmis. Projekto vykdytojai: Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA)

------------------------


Respublikinis projektas „Futboliukas“. Tai humanitarinis, nepolitinis ir nekomercinis projektas, kurį įgyvendina Lietuvos futbolo federacija,bendradarbiaudama su švietimo ir ugdymo įstaigomis, skirtas populiarinti uždarų patalpų futbolą.

------------------------

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro vykdomo projekto „Saugios aplinkos mokykloje kūrimas“ seksualinės prievartos prevencijos programa „Saugok ir gerbk mane“
Tyrimai
* 2017-2018 m.m. įstaigos veiklos kokybės įsivertinimas
* Šeimos ir lopšelio-darželio svarba bendradarbiavimo procese.
Platuminis (visuminis) 2016-2017 m. įsivertinimas
Informacija
  • Bendrosios civilinės atsakomybės draudimas
  • Sprendimas dėl Marijampolės Degučių mokyklos-darželio vidaus struktūros pertvarkymo, pavadinimo pakeitimo ir nuostatų patvirtinimo