Maitinimo organizavimas

Sveika mityba lemia harmoningą vaikų augimą, fizinį ir protinį brendimą. Lopšelyje-darželyje “Rasa” maitinimas organizuojamas ir valgiaraščiai sudaromi, atsižvelgiant į sveikos mitybos nuostatas,produktų suderinamumą. Labai svarbu nuo mažens padėti vaikui išsiugdyti tinkamus mitybos įpročius. Šie įpročiai lemia ir sveikatos būklę.

  Anot sveikos gyvensenos puoselėtojo Vydūno: "Pirmas žygis reikalus mažinti mėsos saiką ir valgyti daugiau daržovių bei vaisių ir iš grūdų miltų ir pieno gamintus valgius. Vietoje kas dieną mėsą valgius, rasi užteks kas antrą, toliau, kas trečią dieną jos valgyti." Todėl patiekalai su mėsa patiekiami tik vieną kartą per dieną ir 3-4 kartus per savaitę. Iš valgiaraščių išėmėme sumuštinius su dešra, juos pakeitėme į duonos riekelę su sviestu ir pomidoru, agurku ar sūriu. Visiškai atsisakėme dešrelių, o patiekalai iš mėsos (kalakutienos, vištienos, liesos kiaulienos, jautienos) ir žuvies patiekiami su daržovėmis be mūsų įprastinių bulvių. 

  Pusryčiams tinkamiausi patiekalai iš angliavandenių,todėl patiekiamos įvairių kruopų košės, dažniausiai iš ekologiškų kruopų. Žinoma,  kad daug skaidulinių medžiagų turi produktai iš rupaus malimo miltų, todėl patiekalų ruošimui naudojame pilno grūdo makaronus, vakarienei kepame blynus su rupaus malimo miltais.

  Kadangi maistinių skaidulų gausu ne tik kviečių, avižų bei miežių sėlenose, bet taip pat ir ankštinėse daržovėse, riešutuose, todėl į valgiaraščius įtraukėme patiekalų su pupelėmis, pavakariams vaikams kartais patiekiama kokybiškų riešutų.

  Cukrus organizme – tai energija, kurios vaikams reikia, tačiau jei energijos yra per daug, organizmas jos neišnaudoja ir ji virsta riebalais.  Rudasis cukrus jau seniai yra įgijęs nepriekaištingą reputaciją ir jis yra naudingesnis mūsų organizmui. Pirma – jis turi mažiau kalorijų, antra – jo skonis yra geresnis, be to, tai natūralesnis produktas nei baltasis cukrus.Todėl atsisakėmė baltojo cukraus, naudojame tik rudąjį, bet ir jo kiekį patiekaluose mažiname.

  Svarbią vietą darželio sveikos mitybos produktų krepšelyje užima vaisiai ir daržoves. Iš jų gaminamos įvairios salotas, mišrainės, vegetariškos sriubos, paskanintos žalumynais, ekologiškame kokosų aliejuje pakepintais svogūnais, morkomis, porais, prieskoniais.Vaisiai patiekiami 1-2 kartus per dieną – pusryčiams prie košės, ar pavakariams.Vaisiai patiekiami labai įvairūs: obuoliai, kriaušės, bananai, persimonai, melionai, rečiau mandarinai ar apelsinai.

  Vakarienei patiekiame patiekalus iš lengvai virškinamų produktų: bulvių, daržovių, varškės, kiaušinių, pilno grūdo miltų.

  Sveika mityba padeda išvengti pastarojo dešimtmečio bėdos – vaikų nutukimo ir begalės ligų. Žmonės turi suprasti, kad patys turi rūpintis savo sveikata ir ne gerdami cheminius papildus, o gyvendami sveiką gyvenimą ir tai perduodami savo vaikams.


  Direktorė Raselė Sutkauskienė

Atsisiųsti:
Sveikos mitybos piramidė


Atsisiųsti:
15 dienų valgiaraštis 1-3 metų vaikų amžiaus grupeiAtsisiųsti:
15 dienų valgiaraštis 4-7 metų vaikų amžiaus grupeiAtsisiųsti:
Vaikų maitinimo organizavimo tvarkos aprašas ir draudžiami maisto produktaiAtsisiųsti:
Maisto produktų tiekėjai

KONTAKTAI
Rasos g. 21, 68187 Marijampolė
Tel. (8 343) 72445
El. p. l.darzelis.rasa@gmail.com

Žemėlapis
skelbimai
Kompleksinės paslaugos šeimoms Marijampolės savivaldybėje.

------------------------

Socialinė reklama. Vaikų globa.

------------------------


Marijampolė - Lietuvos kultūros sostinė 2018
​​

------------------------------------------------Prevencinė socialinio ir emocinio ugdymo LIONS QUEST programa 'Laikas kartu' vykdoma priešmokyklinio ugdymo grupėse 'Linelis' ir 'Bitutės'

------------------------Kviečia prisidėti prie visuomenės gerovės​
​​Išsamiau: http://veikliumamuklubas.weebly.com/

KUO PATRAUKLI MŪSŲ ĮSTAIGA UGDYMO(SI) PASIEKIMAI

Sveikiname
PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPĖS 'LINELIS' KOMANDĄ: NOJŲ KIRKLIAUSKĄ, MARKĄ KRUPINSKĄ, DOMINYKĄ RUBINĄ, DOMINYKĄ DABRILĄ IR KOMANDOS VADOVĘ LINĄ GELEŽAUSKIENĘ MARIJAMPOLĖS SAVIVALDYBĖS IKIMOKYKLINIŲ ĮSTAIGŲ PRIEŠMOKYKLINUKŲ FUTBOLO TURNYRE 'ADVENTO FUTBOLIUKAS 2019' IŠKOVOJUS I-ĄJĄ VIETĄ

------------------------

PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPĖS 'LINELIS' KOMANDĄ: MARKĄ KRUPINSKĄ, NOJŲ KIRKLIAUSKĄ, AIVARĄ LITVINĄ IR KOMANDOS VADOVĘ VIDĄ MATUSEVIČIENĘ MARIJAMPOLĖS SAVIVALDYBĖS IKIMOKYKLINIŲ ĮSTAIGŲ ASMENINIŲ-KOMANDINIŲ ŠAŠKIŲ TURNYRE IŠKOVOJUS II-ĄJĄ VIETĄ

------------------------

IKIMOKYKLINIO UGDYMO GRUPĖS „KIŠKUČIAI“ UGDYTINĘ LĖJĄ JOSIUKAITĘ RESPUBLIKINĖJE IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO VAIKŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ KONKURSE-PARODOJE „LIETUVOS VALDOVAI“ LAIMĖJUSIĄ II-ĄJĄ VIETĄ

------------------------

Dėkojame
„Net visai mažas geras poelgis yra kaip į vandenį įmestas akmenukas - jis sukelia ratilus ir gerumo ima rastis daugiau“.
(Scott Adams)

------------------------

UAB „BALTIC STICKS“ už paramą savo produkcija, ugdomosios veiklos žaismingam organizavimui bei vaikų išradingumo, kūrybiškumo ir meninių gebėjimų plėtojimui
------------------------

UAB „ART GLACIO“ ir UAB „MANTINGA“ už paramą savo produkcija lopšelio-darželio „Rasa“ švenčių metu
------------------------

Dalyvavusiems akcijoje „Maistas – beglobiams gyvūnams“

------------------------

Naudingos nuorodos
http://www.smm.lt
http://www.marijampole.lt
http://www.upc.smm.lt
http://www.ikimokyklinis.lt
http://www.ziburelis.lt
http://www.pvc.lt
http://www.gelbvaik.lt
http://www.sppc.lt
http://www.bernardinai.lt
http://www.marijampolesvsb.lt
2% IR KITA PARAMA
Plačiau
Projektai

Pedagogės Jurgita Arlauskaitė, Jurgita Dockevičienė, Neringa Ulevičienė, Lijana Juočienė ir Birutė Dičiūnienė dalyvauja Tarptautiniuose eTwinning programos projektuose.
2017 m. dalyvavimo projekte sertifikatas
Dalyvavimo projekte sertifikatas.
Dalyvavimo projekte sertifikatas.
Dalyvavimo projekte sertifikatas.
Dalyvavimo projekte sertifikatas.
2018 m. dalyvavimo projekte sertifikatas Dalyvavimo projekte sertifikatas.
Dalyvavimo projekte sertifikatas.
Dalyvavimo projekte sertifikatas.
Dalyvavimo projekte sertifikatas.
Dalyvavimo projekte sertifikatas.
Dalyvavimo projekte sertifikatas.
Dalyvavimo projekte sertifikatas.
Dalyvavimo projekte sertifikatas.
2019 m. dalyvavimo projekte sertifikatas
Dalyvavimo projekte sertifikatas.
Dalyvavimo projekte sertifikatas.
Dalyvavimo projekte sertifikatas.
Dalyvavimo projekte sertifikatas.
Dalyvavimo projekte sertifikatas.

------------------------Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Birutė Dičiūnienė ir grupės „Bitutės“ ugdytiniai projekto „Sveikatiada“ ambasadoriai mūsų lopšelyje-darželyje

------------------------2020 metų Eko veiklų planas

------------------------Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projektas „LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS“. Mūsų įstaigos ugdytiniai dalyvauja nuo 2016 metų. 2020 m. sausio 30 d. 10.00 val. organizuojama žiemos sporto šventė 'Sportui šaltis nebaisus, kviečiame pajudėt visus', I-sis projekto etapas. Tikslas – skatinti vaikų fizinį aktyvumą ir pozityvų požiūrį į kūno kultūrą ir sportą, supažindinti su garbingo varžymosi idėjomis, bendravimo ir bendradarbiavimo galimybėmis. Projekto vykdytojai: Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA)

------------------------


Respublikinis projektas „Futboliukas“. Tai humanitarinis, nepolitinis ir nekomercinis projektas, kurį įgyvendina Lietuvos futbolo federacija,bendradarbiaudama su švietimo ir ugdymo įstaigomis, skirtas populiarinti uždarų patalpų futbolą.

------------------------

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro vykdomo projekto „Saugios aplinkos mokykloje kūrimas“ seksualinės prievartos prevencijos programa „Saugok ir gerbk mane“
Tyrimai
* 2017-2018 m.m. įstaigos veiklos kokybės įsivertinimas
* Šeimos ir lopšelio-darželio svarba bendradarbiavimo procese.
Platuminis (visuminis) 2016-2017 m. įsivertinimas
Informacija
  • Bendrosios civilinės atsakomybės draudimas
  • Sprendimas dėl Marijampolės Degučių mokyklos-darželio vidaus struktūros pertvarkymo, pavadinimo pakeitimo ir nuostatų patvirtinimo