Menu Close

EKO ILGALAIKIS PROJEKTAS „MOLIŪGAS – KARALIUS“

Spalio 12 d. lopšelio-darželio bendruomenė susirinko pasidžiaugti savo išaugintais moliūgais, virtusiais išradingomis grupių dekoracijomis, kurios papuošė mūsų iškiliųjų lysvių traukinuką.

           Dažnai smulkūs lietaus lašai beldžiasi į mūsų darželio langus. Pilkas rūkas dengia rudenėjančią gamtą. Žemę apkloja spalvoti medžių lapai. Dienos trumpėja. Dar kartais saulutė bando šildyti drėgną žemę, bet ruduo įspėja, jog laikas pailsėti prieš užmingant gamtai, tiek daug atidavusiai derliaus, ir artėjant žiemai, prieš apsiklojant baltu sniego patalu, dar pasidžiaugti paskutinėmis rudens akimirkomis.

Neskubėdamas į mūsų darželio kiemą, kaip ir kiekvieną rudenį atvažiuoja „Čipolino“ traukinukas. Vagonuose puikuojasi vienas už kitą gražesni oranžiniai moliūgai. Keletas pilvotų didelių moliūgų užima garbingiausią vagonėlių vietą, puikuodamiesi spalvotu grožiu, prie jų nedrąsiai glaudžiasi mažesni, bet puikiai atrodantys moliūgiukai.

Per vasarą lietaus laistyti, saulutės šildomi, darbščių rankų prižiūrimi, o dabar „Čipolino“ traukinuko vežami, moliūgai džiugina svečius ir lopšelio-darželio bendruomenę. Džiaugiamės, kad turime stebuklingą „Čipolino“ traukinuką, kuris šiais metais nustebino moliūgų gausumu ir įvairove.

„Moliūgo-karaliūno“ kelionė prasidėjo pavasarį, kai vaikai pasėjo moliūgo sėklytę ir laukė, pasirodant daigelio. Po to daigeliai iškeliavo į kiekvienos grupės ,,Traukinuko Čipolino‘‘ daržą. Dabar vaikai žino, kaip auginamos  ir prižiūrimos daržovės. Kol moliūgai augo ir derėjo grupių mokytojos kalbėjosi su grupių ugdytiniais apie moliūgo naudą mityboje ir kodėl jam skyrėme ypatingą dėmesį. Šventiškai nusiteikę lopšelio-darželio ugdytiniai susirinko pasidžiaugti nepaprastais savo moliūgais ir išsirinkti labiausiai patinkantį. Šventėje pasirodę daržovių: agurko, pomidoro, obuolio ir svarbiausias ,,Moliūgo-karaliūno’’ personažai dėkojo vaikams ir jų tėveliams už meilę ir dėmesį, kurio nestigo nuo pat pavasario iki rudens. Ši miela daržovių personažų draugija kartu su vaikučiais žaidė pirštukų ,,Kopūtėlis“ žaidimą. Dainavo daineles ir linksmai šoko daržovių šokį.

Personažas agurkas visus pakvietė pažaisti daržovių estafetes lauko erdvėje.

Kokia šventė be vaišių? Dėkojame grupių tėveliams, kurie ne tik kartu su vaikais rūpinosi moliūgais, bet ir surengė išradingiausias vaišes iš moliūgų !!!

 

Skip to content