Menu Close

ILGALAIKIO EKO PROJEKTO „ŽALIOJI PALANGĖ“ VEIKLOS

Kovo mėnesį lopšelio-darželio grupių ugdytiniai ir mokytojos aktyviai pradėjo ilgalaikio EKO projekto „Žalioji palangė“ veiklas.

         Projekto tikslas – skatinti domėjimąsi augalais ir jų panaudojimo galimybėmis, kuriant sveiką edukacinių erdvių aplinką, ugdant EKO sąmoningumą. Plėsti žinias apie daržovių naudą, augalų augimą nuo sėklytės iki vaisiaus per patyrimines veiklas: sėjant, prižiūrint, stebint augalų augimą, sodinant daigelius į pakeliamąsias lysves darželio kieme.

Projektas įgyvendinamas dviem etapais:

Kovo – balandžio mėnesiais vykdomas I etapas:

– Domėjimasis sėklomis, augalais, jų augimo sąlygomis bei prieskoninių augalų sėjimas, kuriant “žaliąją palangę” grupėje.

Gegužės –rugsėjo mėnesiais – II etapas:

– Daigelių persodinimas iš grupės “žaliosios palangės” į iškiliųjų lysvių „Čipolino“ traukinuką, priežiūra, stebėjimas, tyrinėjimas, derliaus nuėmimas rudenį.

    Prieš įkurdami žaliąją palangę, vaikai domėjosi augalais: susipažino su pagrindinėmis augalo dalimis, sužinojo svarbiausias augalų dygimo ir augimo sąlygas. Visą kovo ir balandžio mėnesį grupėse vyko tikras darbymetis. Pirmiausia vaikai sėklas rūšiavo, skaičiavo, stengėsi įsiminti pavadinimus. Augalų sėjimui ir sodinimui vaikai spalvingai nudažė vazonėlius. Patys sodino svogūnus, sėjo agurkus, pomidorus, salotas ir kitas prieskonines daržoves bei augalus.

     Pasodinę augalus, jais rūpinosi. Laistydami augalus, stebėdami, tyrinėdami jų dygimą ir augimą vaikai pastebėjo, kad augalai pasėti ir pasodinti vienu metu, sudygsta ir auga skirtingai, augdami linksta į šviesos pusę, nepalaisčius vysta. Vaikai domėjosi augalais, jų pavadinimais, bei jų panaudojimo galimybėmis.

 

Skip to content