Menu Close

ILGALAIKIS EKO PROJKETAS „NESIBAIGIANČIU ŽYDINČIŲ GĖLIŲ TAKELIU“

IU grupių ,,Lašeliai“ ir  ,,Žiogeliai“ vaikučiai ir mokytojos nuo ankstyvo pavasario, vykdydami ilgalaikio projekto veiklas, puošė ir gražino savo įstaigos aplinką.

     Visą balandžio mėnesį, didelio noro ir entuziazmo vedami, vaikučiai savo rankomis sėjo sėklytes, augino gėlytes, jas laistė. Grupės aplinkoje stebėjo augančius daigelius, kiekvieną dieną besistiebiančius aukštyn. Gegužės mėn. paaugusias gėlytes vaikai su džiaugsmu sodino į darželio gėlyną ir džiaugėsi vasariška saulute, kuri talkino savo spinduliais ir šiluma.

    Ugdytiniai veikė nedidelėmis grupelėmis, o sodinimo darbus vykdė aktyviausi savanoriai. Smagu, kad mums talkino vyresnieji draugai, ,,Žiogelių” grupės vaikučiai. Vaikai ugdėsi pareigos jausmą, lavino ir stiprino darbinius, bendravimo įgūdžius. Kas rytą, keliaudami į savo aikštelę, mažieji gamtos mylėtojai sveikinosi su gėlytėmis, linkėdami šiltos ir gražios dienos. Atlikdami eksperimentus, tyrinėdami lauke žaliąją augmeniją, gėlių sandarą pro padidinamą stiklą vaikai smalsiai stebėjo ir nagrinėjo augalų dalis: kotelis, žiedas, lapeliai ir t.t., taip mokėsi jų pavadinimus. Savo iniciatyva ieškojo augalų įvairovės, stebėjosi ir gėrėjosi spalvų grožiu bei  įvairove. Naudodami drugelio trafaretą kūrė ,,Gėlių drugelį”, uostydami, liesdami gėlytes, žoleles lavino pojūčius (regėjimą, lytėjimą, klausą, uoslę), veikdami spontaniškai, žaisdami, bėgiodami lauke vaikai rinko įvairią gamtinę medžiagą, ja puošė smėlio tortus ir pilis, kūrybiškai veikė. Džiaugėmės suvokdami, kad linksma ir smagu daryti prasmingus darbus. Jau turėdami patirties, vaikai, į pakeliamų lysvių traukinuką sodino pačių sėtus ir užaugintus pomidorų daigelius. Berniukai sodino po svogūnėlį, dalinosi įrankiais, kastuvėliais ir grėbliukais. Mokytojos paskatinti vaikai rinko kankorėžius, pagaliukus, akmenėlius. Juos dėliojo ant specialaus rėmo, tvirtino siūlais, vielute, konstravo ,,Sraigių tvirtovę‘‘, pririnko sraigių, kurios apsigyveno naujuose namuose.

,,Lašeliai‘‘ su ,,Žiogelių‘‘ grupės draugais linksminosi ir dalyvavo  ,,Ramunėlės‘‘ viktorinoje, atsakinėjo į klausimus apie gėlyčių sandarą, auginimo galimybes bei sąlygas .  Linksmojoje programėlės dalyje šoko ,,Aguonėlės‘‘ , ,,Rugiagėlės‘‘ šokį, išreiškė džiugias emocijas, stiprino tarpusavio ryšį.

Vaikai dar labiau pamilo gamtą, išmoko ją saugoti, džiaugtis jos dovanomis.

Skip to content