Menu Close

INKILŲ KĖLIMO ŠVENTĖ „ČIULBĖKIT, PAUKŠTELIAI, MYLIMOJ ŠALELĖJ“

Pasaulinės žemės dienos proga mūsų lopšelio – darželio vaikučiai, kartu su mokytojomis, įprasmino gamtosauginės veiklos tęstinumą ir dalyvavo Marijampolės kultūros centro organizuotame ekologinio švietimo renginyje,  inkilų kėlimo šventėje ,,Čiulbėkit paukšteliai mylimoj šalelėj“.

Kovo 10-oji 40 – ties paukščių sugrįžimo diena, Lietuvoje pirmą kartą buvo švenčiama jau prieš 100 metų.

Mažieji ugdytiniai iš ,,Lašelių‘‘, ,,Žiogelių‘‘, ,,Drugelių‘‘, Paukščiukų‘‘,  Pumpurėlių‘‘ ir ,,Linelio‘‘ grupių nešini tėvelių, senelių padarytais, natūralaus medžio inkilėliais susirinko Pašešupio parke.

Šventės  organizatoriai, savivaldybės atstovai pasveikino visus šventės dalyvius ir padėkojo už gausų dalyvavimą. Mūsų darželio vaikučiai šiai šventei paruošė ir dovanojo dvylika inkilėlių. Akcijos koordinatorius Saulius Lisauskas visiems susirinkusiems papasakojo apie dažniausiai tokiuose inkilėliuose perinčius paukščius, apžvelgė jų gyvenimo sąlygas, atskleidė paslaptį, kad irpaukšteliai, kaip  vaikai – mėgsta žaisti. Apie inkilų svarbą paukščių gyvenime papasakojoir gamtos fotografas – Vaidas Karpavičius.

Susiskirstę grupelėmis, ugdytinai  kartu su šventės organizatoriais, ugniagesiais ir gamtosaugininkais kėlė inkilėlius į medžius. Po šio, gamtai svarbaus proceso, visi dalyviai buvo vaišinami bandelėmis ir karšta arbata. Prasminga ir graži ekologinio švietimo šventė suteikė daug gerų emocijų, kiekvienas vaikas pajautė atlikęs gerą darbą, prisidėjęs prie sparnuočių išsaugojimo ir gerovės.

Mūsų lopšelio-darželio patys mažiausieji ugdytiniai, kartu su darželio aplinką tvarkančiais darbininkais, inkilėlius kėlė įstaigos kieme. Sugužėję į darželio grupes, ugdomųjų veiklų metu, vaikučiai kalbėjosi apie paukščių gyvenimo būdą, jų išvaizdą,  aptarė paukštelių įvairovę, teikiamą naudą gamtai ir žmogui.

 

Skip to content