Menu Close

JONINĖS (RASŲ) ŠVENTĖ

Birželio 23 d. Joninių ryto rasoje nusiprausti ir smagiai praleisti laiką drauge susirinko Marijampolės vaikų lopšelių-darželių „Rasa“, „Vaivorykštė“, „Šypsenėlė“ ir „Rūta“ bendruomenės.

Joninės mūsų senolių Kupolinėmis arba Rasų švente vadinamos – ypatinga ir kupina paslapčių šventė. Kasmet, birželio 23-ąją norisi vėl pajusti šios šventės dvasią, prisimenant mūsų senolių tradicijas ir šventimo papročius. Didžiausią pagarbą šią dieną atiduodame saulei, rasai, vandeniui ir žolynams. Žolynai ne tik puošmena vainikų pynimui, tai vaistažolių pažinimo procesas, juk šiuo vasaros laikotarpiu pievose ir laukuose žolynų devynios galybės, kurie pasižymi gydomosiomis galiomis. Jeigu teisingai juos išdžiovinsime, žiemos laikotarpiu galėsime gerti sveikuoliškas arbatas, padedančias įveikti įvairius negalavimus.

Šventėje, visi pasipuošę žolynų vainikais, skambant kanklių muzikai, kūrybiškai pynė savo vainiką, nepamiršdami nei geltonos, nei baltos nei mėlynos spalvos žolynėlių. Vaikiškos lietuvių liaudies dainelės ir rateliai apjungė smagiam judesiui. Kad ši šventė pilna mistikos, dalyviai sužinojo, sulaukę netikėtų svečių – Laumių raganaičių, kurios papasakojo apie stebuklingą paparčio žiedą. Suieškoti šį žiedą buvo nelengva – čia prireikė plano ženklų žinojimo įgūdžių.

Smagiausia ir laukiamiausia šventės dalis – Joninių (Rasų) šventės šviežių kvapnių bulvyčių ragautuvės!!!

Dėkojame mūsų lopšelio-darželio „Rasa“ meninio ugdymo mokytojoms Juditai ir Rasai už tautiškos muzikos akordus, visoms grupių mokytojoms ir jų padėjėjoms už ugdytinių paruošimą, tėveliams už aktyvų dalyvavimą ir pabuvimą kartu, mūsų kaimynams lopšeliams –darželiams „Rūta“, „Vaivorykštė“ ir „Šypsenėlė“ už puikias emocijas ir bendruomeniškumą!

Skip to content