Menu Close

JONINĖS(RASŲ) ŠVENTĖ

Rasomis kvepiantys, gražiai sužaliavę žolynai, primena apie birželio 23-sios ypatingą naktį.  Vasaros saulėgrįžos šventę, kurią lietuviai švenčia nuo senų senovės, linksmai šventė ir mūsų lopšelio-darželio bendruomenė, kartu su svečiais iš kaimyninių ikimokyklinio ugdymo įstaigų „Vaivorykštė“, „Rūta“ ir mokyklos-daugiafunkcio centro „Žiburėlis“.

      Jau tampa tradicija birželio 23 dieną organizuoti Joninių (Rasų) šventę  „Vasaros žaismas Joninėse“ lopšelio-darželio kieme. Meninio ugdymo mokytoja Judita Taurienė, kurdama šventės scenarijų, pagrindinį akcentą skyrė mažųjų supažindinimui su Joninių šventės tradicijomis, apeigomis, užkalbėjimais, dainomis, kurios siejamos su žmogaus sveikata, laime, sėkme, įvairių galių įgijimu, žolynų magija.

Šventės metu mūsų darželio ugdytiniai kartu su mažaisiais draugais iš lopšelių-darželių: „Rūta“, „Vaivorykštė“ ir mokyklos-daugiafunkcio centro „Žiburėlis“, pasipuošę margaspalviais žolynų vainikais, praėjo pro Saulės sugrįžimą simbolizuojančius vartus, prausėsi ryto rasa, turinčia stebuklingų galių. „Linelio grupės ugdytiniai kartu su mokytoja Vida Matusevičiene kūrybiškai papasakojo šventės dalyviams apie vasaros draugų – vabaliukų gyvenimą, pristatydami inscenizaciją pagal S. Škrinjarič „Nepatenkinta boružė“. Visi šventės dalyviai dainavo, žaidė lietuvių liaudies žaidimus, atliko eksperimentą su paparčio žiedu, kuris, įmetus į vandenį akimirksniu išsiskleidė visu gražumu. Didžiausia staigmena vaikams – netikėtai iš rugių lauko atskridusi linksmuolė raganaitė, kuri kartu šoko, dainavo ir išmokė vaikus lietuvių liaudies žaidimą „Blusa“.

Pabuvimas visiems drauge vaikams ir suaugusiems, sustiprino Joninių šventės dvasios pajautimą, prisimenant tradicijas, kalbančias apie ypatingą gamtos galią, persipynusią stebuklais. O stebuklai pildosi tik tada, jeigu jais tikima…

Ačiū mūsų lopšelio-darželio virėjoms, pavaišinusioms šventės dalyvius nenusakomo gardumo šviežiomis, keptomis bulvėmis. Ačiū mūsų rėmėjams – Vilkaviškio UAB „ART Glacio“, kurie atvėsino visus šventės dalyvius gardžiais, įvairių skonių ledais.

 

Skip to content