Menu Close

KONKURSAS „KAMŠTELIŲ VAJUS“ 2021”

  Prieš septynerius metus pradėtas konkursas, nenutrūko mūsų lopšelio-darželio „Rasa“ bendruomenėje ir pasaulį užklupusios pandemijos metu.

           Dalyvaujant konkurse, laikas nuo laiko buvo skatinama gyventi ir leisti laisvalaikį sveikai, naudoti ekologiškas priemones, tausoti aplinką ir energijos šaltinius, skleisti žinią apie tokių paslaugų naudą. Taip mes nors maža dalimi prisidėjome prie konkurso „Kamštelių vajus 2021“ tikslo – surinkti kuo daugiau gamtoje išmėtytų plastikinių butelių kamštelių ir juos priduoti perdirbti. Mūsų jau didelė bendruomenės dalis taip pat žino, kad priduodant plastikinius butelius į taromatus, kamšteliai turi būti nusukti, nes pats butelis ir kamštelis yra pagaminti iš skirtingų plastikų ir gali būti perdirbami tik atskirai.

     VšĮ „Draugiški šeimai“ steigėja bei šio konkurso sumanytoja Birutė Jakučionytė pasakojo, kad perrinkę ir susmulkinę surinktus kamštelius,  vėliau iš jų gamins žaidybines detales, vėl gi, skirtas vaikų edukacijoms. Visą procesą bus galima stebėti – bus kuriama plastiko perdirbimo edukacija, vedamos paskaitos, rodomas visas procesas. Šiuo metu baigiama įrengti kamštelių perdirbimo edukacinė linija Trakų rajone esančioje stovyklavietėje Gervių lizdas. Mūsų bendruomenė beveik pusantrų metų rinkome plastikinių butelių kamštelius. Rugsėjo 28 d. dalyvių surinkti ir atnešti kamšteliai buvo pasverti. Spalio 21 dieną suskaičiuoti rezultatai ir įteiktos padėkos, dovanėlės.

         Šiemet daugiausia kamštelių 5 kg 080 g, surinko ikimokyklinio ugdymo grupės „Spindulėliai“ ugdytiniai. Antrieji buvo „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai – 3 kg 670 g. Tretieji –  „Meškučių“ grupės vaikai, surinkę 3 kg 430 g plastikinių butelių kamštelių. Iš viso perdirbimui pristatėme 18 kg kamštelių.

         Džiugu, kad prisidedame jausdami plastiko rinkimo ir perdirbimo svarbą. Rinkdami kamštelį prie kamštelio mažiname Žemės užterštumą plastiku.

                                                                                         

Skip to content