Menu Close

MARIJAMPOLĖS SAVIVALDYBĖS IKIMOKYKLINIO UGDYMO PEDAGOGŲ METODINĖS VEIKLOS DIENA

Kovo 29 d. IU mokytoja Lina Geležauskienė dalijosi gerąja savo darbo patirtimi – apie Vaikų jogą.

Marijampolės savivaldybės IU pedagogai klausėsi mokytojos Linos pranešimo „Vaikų jogos pasaulis“, taip pat stebėjo praktinę veiklą su ugdytiniais.

Joga – tai seniausia kūno, proto ir sielos tobulinimo sistema pasaulyje. Senovės jogai puikiai perprato žmogaus prigimties esmę ir žinojo kaip gyventi darnoje su aplinka ir su pačiu savimi. Praktikuoti jogą su mažaisiais mokytoja Lina Geležauskienė pradėjo po jogos kursų baigimo prieš tris metus. Užsiėmimai pasiteisino, vaikai labai laukia šių veiklų ir su dideliu aktyvumu jose dalyvauja.

Šiais laikais didžiąją savo gyvenimo dalį vaikai praleidžia prie išmaniųjų technologijų. Vis labiau atitolsta nuo fizinio kontakto su kitais asmenimis, kas savo ruožtu, silpnina jų socialinius įgūdžius. Šiandienos vaikai yra labai jaurūs ir kūrybingi tačiau labiau pažeidžiami emociškai.  Vaikų joga padeda skatinti vaikus ne tik judėti ir išlikti fiziškai aktyviems, bet ir suteikti jiems tinkamų įrankių (pvz., meditacija ir sąmoningas atsipalaidavimas), kuriuos vaikai galės naudoti savo gyvenime. Jogos pratimai ir žaidimai padeda lavinti vaikų koncentraciją, gebėjimą susikaupti.

Išties net pats žodis joga reiškia sąjungą. Tai jungtis tarp kūno, proto ir sielos. Tai labai svarbus jogos aspektas.

Mokytoja Lina pasidžiaugė, kad ši veikla su ugdytiniais tiekia jai pilnatvės ir pripildo gyvenimą teigiama emocija:

,,Laimingi mokytojai keičia pasaulį.

                          Vienuolis Thich Nhat Hanh

Video – vaiku_joga_1

Video – vaiku_joga_2

Skip to content