Menu Close

NETRADICINĖ PATYRIMINĖ-KŪRYBINĖ VEIKLA „ČIULBA PAUKŠTELIAI“

PU grupės ,,Linelis“ tėveliai ir ugdytiniai kartu dalyvavo kūrybinėje veikloje, kurios pabaigoje staigmena Mamytėms – netradicinis pasveikinimas Motinos dienos proga.

      PU grupėje „Linelis“ vyko edukacinė-patyriminė veltinio vėlimo popietė, kurią vedė grupės mokytoja Vida Matusevičienė. Visi susipažino su vilnos vėlimo amatu, sužinojo kas vyksta su vilna, kaip ir kodėl ji veliasi. Vaikai turėjo galimybę pažaisti su mokytojos nuveltais įvairiais žaisliukais: liūtais, kiškiais, pelytėmis, pandomis, dinozaurais ir kt. Vėlimas – tai procesas, kurio metu iš vilnos „gimsta“ nuostabūs rankdarbiai bei kūriniai. Pagrindinės priemonės, kurios reikalingos vėlimo procesui – vilna ir vėlimo adata. Vilnos vėlimas su adata ne tik ramina, bet ir padeda gerinti nuotaiką bei palaikyti minčių harmoniją. Vilnos vėlimas – pati seniausia vilnonių audinių gamybos technika, menanti biblijinius Nojaus laikus. Žmonės jau nuo seno žinojo, jog apsivilkę avies kailiu jie gali ištverti didelį karštį ar šaltį. Šiais laikais, esant daugybei nuostabių medžiagų, kurios gelbsti nuo šalčio ir karščio, vilnos vėlimo technika naudojama ne tik drabužiams velti, bet ir įvairiausioms interjero detalėms ar aksesuarams gaminti. Mamytės, vienas tėvelis ir vaikai turėjo galimybę prisiliesti prie nuostabaus vilnos vėlimo proceso, kurio metu buvo mokomi veltinį velti su tam skirta adata. Vaikai su mamomis pasidarė  gražius, unikalius paukštelius, kurių grožis nustebino ir juos pačius. Pastebėjome, kad vilnos vėlimas tai ypatinga terapinį poveikį turinti veikla, kurios proceso metu jaučiamas nusiraminimas, nuotaikos pagerėjimas.

     Veiklos metu visi patyrė daug teigiamų emocijų. Mamytės buvo pasveikintos daina, eilėraščiu ir drauge nuveltu paukšteliu. O kas gali pamatuoti akimirkas, praleistas drauge ? Juk mamos ir vaiko ryšys nenutrūksta visą gyvenimą…

Skip to content