Menu Close

PAŽINTINĖ-EDUKACINĖ EKSKURSIJA Į ŽUVINTO BIOSFEROS REZERVATĄ

Spalio 11 d. mūsų lopšelio-darželio priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai apsilankė Alytaus r. Aleknonyse Žuvinto ežero gamtos take bei lankytojų centre, įkurtoje ežero paukščių ekspozicijoje.

„Gamta – vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis prasmingas“. J.V.Gėtė

        Išmokti skaityti šią knygą galime tik gyvendami darnoje su gamta, mokėdami pastebėti kiekvieno metų laiko pasikeitimus, girdėdami ypatingą jos garsų skambesį, jausdami ją savo širdimi… Pažintinė išvyka į Žuvinto rezervatą – tai tęstinė aplinkosauginio projekto „Gamta –  mano ir tavo namai“ veikla. Jos tikslas  – netradicinėje aplinkoje skiepyti aplinkos pažinimo gebėjimus, ugdyti aktyviai veikiantį, tyrinėjantį, smalsaujantį, ieškantį atsakymų į čia ir dabar kylančius klausimus vaiką.

Žuvintas biosferos rezervatas ir UNESCO „Žmogus ir biosfera“ programos pasaulinio biosferos rezervatų tinklo dalis. Čia nuolat stebimi, kontroliuojami, prognozuojami gamtinių sistemų pokyčiai bei atliekami tyrimai ir eksperimentai, susiję su ekosistemų, buveinių ir rūšių apsauga, atkūrimu ir tvariu naudojimu. Šiemet 85-toji Žuvinto įkūrimo sukaktis.  

Lankytojų centre priešmokyklinukai supažindino su Žuvinto gamtos vertybėms ir rezervato istorija. Pasivaikščiojimas po tikroviškai ir šiuolaikiškai įrengtą ežero paukščių ekspoziciją paliko didelį įspūdį, nes kiekvieną ekspozicijos paukštį galima išgirsti, net grindys ekspozicijos salėje juda tarsi tyvuliuojančios salelės ežero plote. Pažintinis videofilmas apie Žuvinto rezervato gamtą padėjo geriau suvokti šio gamtos objekto gyvenimą. Apžvelgėme įspūdingą ežero panoramą ir stebėjome paukščius per teleskopus, užlipus į apžvalgos bokštelį, pastato viršuje. Jūrinis erelis išskleidęs savo galingus sparnus mojavo mums tarsi sveikindamasis su stebėtojais.

Direkcijos darbuotoja supažindino su spalio 11 d. dienoraščiu:

Rytinė žąsų sankaupų apskaita: tarp 7.20 ir 8.20 suskaičiuotos iš ežero išskridę 10899 žąsys, bent jau ties direkcija dauguma – pilkosios. 

Apskaitos metu paežere praskrido ir į Simanynų tuopą trumpam nutūpė sakalas keleivis, jaunas paukštis. 

Virš ežero dieną skraidė erelis žuvininkas. Ežere paukščių apskaitų metu stebime gan didelį ančių sumažėjimą. 

Dar yra nendrinių lingių, užsilikę menki pilkųjų gervių būreliai“.

    Nors ir šiek tiek nuvargę, bet pilni įspūdžių keliavome namo. Daug naujų patirčių ir žinių sukosi vaikiškai krykštaujančiose galvelėse, pagilindamos suvokimą, kad gamta ne tik mano namai…

 

Skip to content