Menu Close

PILIETINĖ INICIATYVA „GYVASIS TAUTOS ŽIEDAS“

       Lopšelio-darželio bendruomenė paminėjo 34-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo – 1990 metų kovo 11-osios – metines, pilietine iniciatyva „GYVASIS TAUTOS ŽIEDAS“

        Kovo 11-ąją švenčiame vieną svarbiausių mūsų valstybės istorinių datų –  LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENĄ. Prieš 34 metus visa Lietuva su nerimu ir dideliu džiugesiu laukė Nepriklausomybės akto pasirašymo.

Kaip Lietuvos žmonės laukė šios dienos, kokiomis sudėtingomis sąlygomis buvo atkurta Lietuvos Nepriklausomybė 1990 metais, lopšelio-darželio ugdytiniai ugdymo(si) veiklose sužinojo iš mokytojų pasakojimų. Dauguma vyresniojo amžiaus vaikų jau ir patys papasakoja, kaip šeimose ruošiasi kovo 11-osios šventei, žino valstybinius Lietuvos simbolius. Žodis LAISVĖ šiuo laikmečiu įgyja ypatingą prasmę. Vykstantis karas Ukrainoje ragina kiekvieną susimąstyti apie laisvės trapumą – kiek daug drąsos, pasiaukojimo ir ištvermės reikia LAISVEI apginti, ji nėra duotybė – už ją reikia kovoti ir aukotis, ja reikia rūpintis, puoselėti ir dėl jos dirbti kiekvieną dieną.

Jautrus ir vieningas širdies plakimas paliečia visus kartu – vieningai su pasididžiavimu giedant Lietuvos…

 

 

Skip to content