Menu Close

PREVENCINĖ SAUGAUS EISMO VEIKLA – PROJEKTAS „SAUGUS KELIAS Į DARŽELĮ“

Rugsėjo mėnesį įstaigos bendruomenė vykdė projektą „Saugus kelias į darželį“. Baigiamasis projekto renginys susitikimas su Marijampolės AVPK pareigūnais ir gerai vaikams pažįstamu policijos bičiuliu Amsiumi.

NE ŽMOGUS, BET SU AKIM, NE SU DVIEM, O NET SU TRIM. VISOS JOS SKIRTINGAI ŠVIEČIA, EIT NELEIDŽIA ARBA KVIEČIA. KAS..?

Vaikai kiekvieną dieną susiduria su eismu keliuose. Deja, eismo nelaimių, kuriose nukenčia vaikai, nepavyksta išvengti. Labai svarbu, kad saugaus eismo įgūdžiai būtų ugdomi kasdien, ateinant, atvažiuojant į darželį, grupėje, pakeliui į namus ar išvykas į parką…

Projekto „Saugus kelias į darželį“ tikslas – ugdyti vaikų saugaus elgesio kelyje sampratą, padėti įgyti, amžių ir patirtį atitinkančius saugaus elgesio įgūdžius, ugdyti atsakomybę už savo ir kito asmens saugumą.

Grupėse vaikai, įvairių pažintinių veiklų metu, žaisdami žaidimus, atlikdami STEAM „iššūkius“, kūrybines užduotis, tyrinėdami aplinką, diskutuodami ir padėdami vieni kitiems,susipažino su pagrindiniais kelio ženklais, saugaus eismo taisyklėmis, jų paskirtimi, svarba, sužinojo, kokie pavojai tyko kelyje ir kiek jų daug, išmoko, įgijo naujos patirties, kaipsaugiai pereiti gatvę beiatsakingai vertinti savo elgesį bei veiksmus.

Priešmokyklinių grupių vaikučius, kaip ir kasmet, aplankė šaunieji Marijampolės AVPK pareigūnai Raimonda ir Povilas, bei visų mylimas policijos bičiulis Amsis. Vaikai džiūgavo bendraudami su pareigūnais, prisiminė saugaus eismo taisykles, drąsiai atsakinėjo į klausimus, kartu su Amsiumi linksmai šoko, minė mįsles, dalyvavo rungtyse, drauge perėjo gatvę bei apžiūrėjo policijos automobilį. Atsisveikindami pareigūnai padovanojo atšvaitus, vaikučiai pradžiugino juos savais piešiniais, bei pažadu, būti atsakingais kelių eismo dalyviais.

 

 

Skip to content