Menu Close

SAVANORĖ ANEA IŠ KROATIJOS MŪSŲ LOPŠELIO-DARŽELIO BENDRUOMENĖJE

Savanorė Anea iš Kroatijos puikiai susigyveno su lopšelio-darželio bendruomene ir priešmokyklinukus pasakojimu pakvietė į pažintinę kelionę po Kroatiją.

           Lopšeliui-darželiui 2023 m. kovo 20 d. suteiktas Europos solidarumo korpuso  Kokybės ženklas vykdyti savanorišką veiklą priimančios organizacijos statusu – tai pasirengimas priimti jaunus žmones neatlygintinai, ugdomajai, solidarumą skatinančiai veiklai į įstaigą, suteikti galimybę jauniems žmonėms vykdyti savanorišką veiklą, įtraukti bendruomenę ir skatinti solidarumą.

Beveik metus laukėme svečio – savanorio, kuris norėtų praleisti laiką su mūsų bendruomene. Šių metų vasario mėn. mūsų lopšelis-darželis pasitiko jauną nuoširdžiai besišypsančią mergaičiukę – savanorę iš Kroatijos Anea. Pirmasis mėnesis prabėgo labai  greitai kartu su IU grupės „Kiškučiai“ ugdytiniais. Anea susipažino su mažesniųjų vaikučių dienos veiklomis, kartu šventėme labai svarbią Lietuvai vasario 16-osios šventę ir, laikantis lietuviškų tradicijų, – „Užgavėnių“ šventę.

Nuo kovo mėn. Anea tęsia savo savanorišką veiklą su PU grupės „Spindulėliai“ bendruomene. Ugdytiniai ir grupės kolektyvas džiaugiasi nauja patirtimi, stengdamiesi aktyviai įtraukti Anea į visas ugdomąsias ir laisvalaikio veiklas. Kasdien dalyvaudama grupės dienos veiklose, ji semiasi žinių, kaip dirbti su priešmokyklinio amžiaus vaikais. Anea padeda ugdytiniams atlikti įvairias užduotis, dalyvauja grupės ugdomosiose veiklose, įvairiuose darželio renginiuose ir svarbiausia – kartu žaidžia žaidimus, kurių metu vaikai mokosi bendravimo anglų klaba. Būdama čia, ji jau spėjo sudalyvauti ir projekte „Bėgu už Lietuvą 2024“, kuris buvo skirtas paminėti kovo 11-ąjai.

Visi grupės vaikai labai džiaugiasi veiklomis, kurias Anea organizuoja savarankiškai – pažintinė kelionė po Kroatiją savanorės lūpomis nukėlė visus į šalį, kurios dar nepažįstame. Susipažinome su kai kuriais kroatų papročiais ir tradicijomis. Bandėme ieškoti Lietuvos ir Kroatijos kultūrų panašumų. Anea drąsiai priėmė iššūkį – pasimatuoti mokytojo profesiją – ir smagiai pravedė ryto ratelį, artėjančių Velykų tema. Tikimės, kad ateityje kartu su savanore Anea nuveiksime daug įdomių darbų.

 

Skip to content