Menu Close

INKILŲ KĖLIMO AKCIJA „ČIULBĖKIT, PAUKŠTELIAI, MYLIMOJ ŠALELĖJ“

Mūsų mieste, jau dešimtus metus iš eilės, kovo 15 d. organizuota inkilų kėlimo akcija „Čiulbėkit, paukšteliai, mylimoj šalelėj“, kurioje šiemet įsiliejo „Paukščiukų“, „Drugelių“ ir „Lašelių“ grupių ugdytiniai kartu su tėveliais ir mokytojomis.

Jau nuo 1923 metų, kovo 10 diena skelbiama 40 – ties paukščių diena, manoma, kad maždaug tiek paukščių rūšių išskrenda žiemoti svetur. Laukiant jų sugrįžimo, įvairiuose Lietuvos miestuose organizuojamos inkilų kėlimo šventės. Mūsų lopšelio-darželio akcijos dalyviai, keliavo į Marijampolės „Poezijos parką“, nešini savo pagamintais inkilais.

Visus dalyvius pasitiko šventės organizatoriai, aplinkosaugininkai, miškininkai, žmonės, kuriems rūpi paukščių populiacija ir išsaugojimas. Svarbiausiais patarimais apie inkilų kėlimą ir jų pritaikymą skirtingiems paukščiams pasakojo gamtos fotografas Vaidas Karpavičius.

Išklausę organizatorių ir šventės svečių sveikinimo žodžių leidomės į parko poilsio zoną, Rygiškių Jono gimnazijos skverelį, kuriame pačių mažiausių dalyvių, „Lašelių“ grupės vaikų inkilėliai pirmieji pasiekė medžio kamienus. „Paukščiukų“ ir „ Drugelių“  inkilėliai papuošė „Poezijos parko“ medelius.

Entuziastingai nusiteikę, nepavargę ir linksmi ugdytiniai parodė, kaip jiems rūpi gyvoji gamta, džiaugėsi padovanoję naujus namus paukšteliams, suprato kokia reikalinga žmonių globa ir pagalba mažiesiems sparnuočiams. Už aktyvų dalyvavimą lopšelio-darželio šventės dalyviai buvo apdovanoti miško suvenyru – mediniu raižytu paukšteliu. Džiaugiamės, kad ši simboliška dovanėlė taps puikia ugdomąja priemone mūsų ugdytiniams.

Skip to content